Stoki narciarskie w Wiśle dla początkujących – gdzie uczyć się jazdy na nartach?

Nauka jazdy na nartach to nie tylko sposób na podszkolenie umiejętności, ale także doskonała zabawa. Jeśli jesteś jednak początkujący, kluczowe znaczenie będzie mieć wybór odpowiedniego stoku. Zbyt stromy sprawi, że nie dość, że szybko się zniechęcisz, to jeszcze możesz nabawić się poważnych kontuzji lub stanowić zagrożenie dla innych narciarzy. Dlatego zobacz, gdzie warto rozpocząć naukę.

Nauka jazdy na nartach w Wiśle

Za chwilę przedstawimy Ci 3 ośrodki, w których warto rozpocząć naukę jazdy na nartach. Jednak zanim do tego dojdziemy, chcielibyśmy przekonać Cię do tego, aby skorzystać z pomocy instruktorów w Wiśle.

Samodzielna nauka często jest procesem żmudnym, czasochłonnym, kończącym się niepowiedzeniem. Niestety, w tym wypadku nie wystarczy przeczytać kilka artykułów czy obejrzeć filmik w internecie. Potrzebna jest pomoc kogoś, kto pokaże Ci, jak zacząć. Oczywiście, może to być przyjaciel, znajomy, ktoś z rodziny, kto ma doświadczenie. Nie będzie on jednak sprawować nad Tobą cały czas kontroli, może nie wychwycić błędów, które potem przyczynią się np. do bólu kolan.

Dlatego warto zastanowić się nad szkoleniem narciarskim w Wiśle. Możesz wybrać zajęcia indywidualne lub grupowe i mieć pewność, że instruktor cały czas będzie mieć na Ciebie oko. A do tego opowie o bezpieczeństwie na stoku, przedstawi podstawowe techniki jazdy. Przekonany? W takim razie sprawdź, jakie stoki w Wiśle będzie odpowiednie dla Ciebie.

Narty Soszów Wisła

Do jednej z najpopularniejszych w Wiśle należy Stacja Narciarska Soszów. Znajdziesz tam kilka rodzajów wyciągów – orczyk podwójny, orczyk talerzykowy oraz wyciąg krzesełkowy z czteroosobową kanapą. Szczególnie ten ostatni jest dobrym wyborem dla początkujących, ponieważ nie wymaga posiadania prawie żadnych umiejętności.

Jednak nie to jest najważniejsze. W Soszowie dostępnych jest kilka tras: czarna, czerwona i niebieska. O dwóch pierwszych zapomnij na początku. Dla Ciebie idealne będą trasy niebieskie, których jest aż trzy – nie będziesz się więc nudzić. Są one przeznaczone dla osób początkujących, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na stoku.

Możesz też skorzystać z usług szkoły narciarskiej w Wiśle, które mieści się przy tym ośrodku. Umożliwia zakup szkoleń indywidualnych, przeprowadza kursy, a także prowadzi przedszkole narciarskie dla najmłodszych. A gdy jeszcze nie wiesz, czy ten sport Ci się spodoba, skorzystaj z wypożyczalni nart w Wiśle – dzięki temu nie będziesz wyrzucać sobie, że straciłeś sporo pieniędzy na zakup sprzętu, który do najtańszych nie należy.

Ośrodek narciarski Stożek

W Wiśle nie brak jest stoków narciarskich, a kolejny, który chcielibyśmy przedstawić, to Stożek. Jest tam dostępna jedna kolej linowa, a także dwa wyciągi talerzykowe. Tak jak w poprzednim przypadku, dostępne trasy to: czarna, czerwona i niebieska. Są aż trzy odcinki trasy niebieskiej, aczkolwiek dla początkujących problem może stanowić wjazd.

Na jedną z nich dostaniesz się dzięki wyciągowi talerzykowemu, tam możesz rozpocząć naukę. Jednak aby dostać się do dwóch kolejnych, musisz najpierw wjechać koleją linową na sam szczyt, a następnie pokonać odcinki zarówno trasy czerwonej, jak i czarnej – nie rekomendujemy tego rozwiązania osobie, która po raz pierwszy jest na stoku, i to na dodatek bez opieki instruktora. Dla porównania w Soszowie szlak niebieski zaczyna się na samym szczycie w stoku i ewentualnie niżej można zjechać na czerwony lub czarny, a także niebieskim dotrzeć na sam dół.

Stacja narciarska Cienków

Ostatnią stacją narciarską w Wiśle, którą chcielibyśmy opisać, jest Cienków. Jest tam zarówno kolej liniowa, jak i wyciągi talerzykowe. Dostępnych tras jest 5: dwie czerwone oraz trzy niebieskie. I tutaj mamy dobrą wiadomość. Jedna z nich prowadzi od samego szczytu w dół i jest idealna do rozpoczęcia nauki. Druga z nich może sprawić trochę problemów, ponieważ mniej więcej w połowie stoku konieczne jest podjechanie wyciągiem talerzykowym, aby dostać się na drugi odcinek. Jeśli jednak opanujesz tę sztukę, na pewno spodoba Ci się różnorodność tras.

Chcesz jeździć na nartach?

Umów się z nami na szkolenie

Kontakt

+48 605 555 777
Stacja Narciarska Soszów ul. Cieślarów 30, Wisła

Newsletter