Narty z wypożyczalni nart czy kupione? Co wybrać do nauki jazdy na nartach?

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem nauki jazdy na nartach? Zanim wybierzesz się pierwszy raz na stok, musi zdobyć odpowiedni sprzęt. Jednak zakup nart i butów nie zawsze będzie dobrym pomysłem. Sprawdź, jakie masz alternatywy.

Wypożyczalnia czy zakup nart?

Zakup samych nart to jeszcze nie wszystko. Do tego musisz mieć wiązania, buty oraz – jeśli dopiero zaczynasz – przydadzą Ci się też kijki. Za cały nowy zestaw zapłacisz od 1 000 zł wzwyż. Nieco taniej będzie, jeśli zdecydujesz się na narty używane, choć dalej to i tak wydatek rzędu kilkuset złotych. Czy warto w to inwestować?

Z pewnością nie na początku. Dlaczego? Ponieważ dopiero rozpoczynając naukę na nartach, nie będziesz mieć pewności, czy to Ci się spodoba. Nawet jeśli jesteś zdeterminowany, to po kilku lekcjach Twoja motywacja może zacząć spadać.

Rozwiązaniem są narty z wypożyczalni. I choć zaraz przejdziemy do tego, jaki zwykle jest cennik wypożyczalni nart, to już teraz możemy zasygnalizować, że kosztuje to kilkanaście, kilkadziesiąt złotych. Co istotne, osoby pracujące w takim miejscu pomogą Ci w doborze odpowiedniego sprzętu. Dopasują długość i rodzaj nart, co może stanowić świetną wskazówkę, gdy zdecydujesz się na zakup własnego zestawu.

Podsumowując, zdecydowanie odradzamy zakup własnych nart przed pierwszą wizytą na stoku. Może okazać się, że będzie to wydatek, który nigdy się nie „zwróci”. No dobrze, a gdzie w takim razie znajdziesz wypożyczalnię sprzętu narciarskiego?

Gdzie wypożyczyć narty?

Mamy dobrą wiadomość – tak naprawdę wypożyczalnia nart znajduje się przy każdym większym stoku, nie musisz więc wcześniej martwić się, gdzie zdobyć cały sprzęt. Tylko tutaj mamy kilka ważnych informacji, o których warto pamiętać.

Jeśli wybierasz się na stok w weekend, w najbardziej obleganej porze, może okazać się, że nie ma Twojego rozmiaru butów narciarskich w wypożyczalni. Dlatego lepiej wybrać się na stok z samego rana lub wręcz przeciwnie – wieczorem. Ma to jeszcze ten plus, że nie będzie zbyt wielu osób.

Zwróć też uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje wypożyczalnia. Jeśli widzisz, że jest on stary, może łatwo ulec uszkodzeniom – idź do innego miejsca. Wypożyczalni nart w Wiśle jest sporo, nie będzie problemu ze znalezieniem konkurencji, która oferuje lepsze warunki. Pamiętaj, że od tego zależy komfort jazdy.

Większość wypożyczalni w Wiśle Soszów wymaga okazania dokumentów ze zdjęciem i adresem lub zapłacenia kaucji przed odebraniem sprzętu, więc trzeba być na to przygotowanym.

Wypożyczalnia nart – koszt

Pewnie interesuje Cię, ile kosztuje wypożyczenie nart. Na początku uspokajamy – taka usługa wcale nie jest droga. Możesz wybrać opcję na kilka godzin, cały dzień lub kilka dni. Gdy z nart korzystać będziesz mniej niż dwie godziny, zapłacisz ok. 20-25 zł. W przypadku czterech godzin cena wzrasta do ok. 40 zł. Najbardziej opłaca się jednak wypożyczyć narty na cały dzień – cena wtedy zwykle nie przekracza 50 zł.

Cena wypożyczenia nart na dwa dni to ok. 80 zł, natomiast na 5 dni – ok. 170 zł. W tym czasie będziesz mógł się przekonać, czy szusowanie po stokach to na pewno to, co chcesz robić.

Dodatkowo możesz też wypożyczyć kijki oraz kask – to już kwestia kilku złotych. Przy okazji warto wiedzieć, że ceny wypożyczenia sprzętu dla dzieci są niższe, dlatego zastanów się od razu nad wspólną nauką całą rodziną.

Chcesz jeździć na nartach?

Umów się z nami na szkolenie

Kontakt

+48 605 555 777
Stacja Narciarska Soszów ul. Cieślarów 30, Wisła

Newsletter